دومین نفر در آمریکا به عارضه «کرم انگلی چشمی» مبتلا شد؛ نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان

دومین نفر در آمریکا به عارضه «کرم انگلی چشمی» مبتلا شد؛ نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان

ابتلای یک زن در آمریکا به عارضه‌ای بسیار نادر به نام «کرم انگلی چشمی»، کارشناسان را نگران افزایش احتمالی تعداد مبتلایان کرده است.

به نوشته تارنمای «گیزمودو» خانم داین ترورز گوستاوسون ۶۸ ساله از ایالت نبراسکا دومین انسانی است که به این انگل رایج میان گاوها مبتلا شده است و شاید این شروع افزایش این بیماری انگلی در انسان ها در آمریکا باشد.

خانم گوستاوسون در سفری به کالیفرنیا در یک پارک جنگلی در حال دویدن بود که ناگهان با انبوهی از مگس‌های در حال پرواز رو‌به‌رو شد و از میان آنها گذشت. ظاهراً این مگس ها نوع خاصی از مگس معروف به «مگس صورت» بودند که تنها با یک تماس سریع و جزئی در سطح چشم تخم می گذراند.

خانم گوستاوسون یکماه بعد به خاطر درد چشم به پزشک مراجعه کرد و در نهایت چهار کرمینه (لارو) تقریباً یک سانتیمتری از چشم او بیرون آورده شد.

Gizmodo

@Gizmodo

A second woman has gotten parasitic eye worms, and surely we’re all next http://gizmo.do/zqn5bpx 

A Second Woman Has Gotten Parasitic Eye Worms, and Surely We’re All Next

A species of worm that can infect human eyes has done it again, and this time it chose a 68-year-old woman from Nebraska. The woman is thought to be only the second human victim of these worms ever…

gizmodo.com

25 people are talking about this

جزئیات نگران کننده این سانحه ماه گذشته در مقاله ای در ژورنال بیماری‌های عفونی بالینی منتشر شد. پزشکان معالج خانم گوستاوسون و پژوهشگران مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در نوشتن این مقاله کمک کردند.

 نیک هامفریز، می خواهد با استفاده از شبکه های اجتماعی مردم را از برخی از خطراتی که با مصرف لنز وجود دارد آگاه سازد.
Translate »