کارشناسان می‌گویند موج دیگر کرونا در آمریکا ممکن است افراد جوان‌تر را هدف قرار دهد

کارشناسان می‌گویند واکسیناسیون کووید۱۹ در آمریکا بسیار خوب پیش می‌رود، اما هنوز افراد زیادی هستند که واکسینه نشده‌اند، و ممکن است کشور شاهد موج دیگری از بیماری باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری می‌گوید آمریکا در آخر هفته گذشته با تزریق بیش از ۴ میلیون دز واکسن تنها در ۲۴ ساعت، رکورد بی‌سابقه‌ای در واکسیناسیون کووید۱۹ داشت. بنابر گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، آمریکا در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۳ میلیون واکسن کووید۱۹ تزریق می‌کند.

سی‌ان‌ان با اشاره به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نوشته است، با وجود این موفقیت، داده‌های این مرکز نشان می دهد که تنها ۱۸.۵ درصد از مردم آمریکا واکسینه شده‌اند و موارد کووید۱۹ در این کشور همچنان افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

نوع بسیار مسری ویروس کرونا موسوم به بی.۱.۱.۷. موجب افزایش نگران کننده موارد کووید۱۹ و بستری شدن مبتلایان در برخی از مناطق اروپا شده است. کارشناسان نگران هستند که اگر مردم آمریکا پروتکل های ایمنی را تا زمانی ‌که همه واکسینه شوند، رعایت نکنند، آمریکا می‌تواند هدف بعدی این ویروس باشد.

کارشناسان می گویند، بدتر آن است که این ویروس جهش یافته می تواند سناریوی همه‌گیری را تغییر دهد و برای گروه‌های جوان‌تر که واکسینه‌ نشده‌اند، مشکل ایجاد کند.

دکتر لیانا وِن، پزشک اورژانس به سی ان‌ان گفت در حالیکه درصد بیشتر افراد واکسینه شده در آمریکا افراد بالای ۶۵ سال هستند، گروه‌های سنی جوان‌تر در مقابل سویه جهش یافته ویروس کرونا که در حال شیوع سریع است، هنوز آسیب پذیر هستند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که این ویروس حتی ممکن است مرگبارتر نیز باشد.

President Joe Biden speaks during an event on COVID-۱۹ vaccinations and the response to the pandemic, in the South Court…
پرزیدنت بایدن: تا سه هفته دیگر ۹۰ درصد بزرگسالان آمریکا در شرایط دریافت واکسن کرونا قرار می‌گیرند
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، اعلام کرد تا ۳۰ فروردین، ۹۰ درصد از بزرگسالان آمریکا در شرایط دریافت واکسن کرونا قرار می‌گیرند. پرزیدنت بایدن همچنین نسبت به احتمال بازگشت خسارت‌بار این ویروس، هشدار داد.
Translate »