راهنمای پوششهای پارچهای صورت (1)

ویروس جدید کرونا (کووید -19)اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس راهنمای پوشش های پارچه ای صورت

این سند اطلاعات بهداشت عمومی را به همگان ارائه میدهد که زمانی که منزل خود را برای مدت کوتاهی به منظور دریافت کالا یا خدمات ضروری ترک میکنند، چگونه از پوششهای پارچه ای صورت استفاده کنند. عموم افراد باید هر زمان که در اماکن عمومی یا خصوصی با سایر اشخاصی که اعضای خانوار نیستند، در تماس بودند، از یک پوششصورت تمیز استفاده کنند. در نظر داشته باشید که پوششهای صورت جایگزینی برای انجام دائمی فاصله گذاری فیزیکی و شستن مرتب دستها نمیباشند.

بهترین دفاع فردی و اجتماعی ما در برابر کووید-19شستن مرتب دستهایمان، پرهیز از لمس چشمها، بینی و دهان با دستان نشسته، پرهیز از حضور در نزدیکی افراد بیمار و رعایت فاصله گذاری فیزیکی، بهخصوص با ماندن در خانه است. پوششهای صورت جایگزین این راهبرد های مبتنی بر شواهد برای کاهش سرعت شیوع بیماری نیستند؛ آنها تنها ابزاری کمکی بوده که میتوانند از دیگران در برابر قرارگرفتن احتمالی در معرض قطرات ریز تنفسی که ممکن است هنگام صحبت، عطسه یا سرفه ما از دهانمان خارج شوند، جلوگیری کنند.پوششهای پارچهای صورت برای استفاده کارکنان خدمات درمانی، نیروهای امدادی، و سایر افرادی که شغل آنها تماس نزدیک با افراد بیمار را ایجاب میکند، در نظر گرفته نمیشوند.

پوشش پارچه ای صورت چیست؟

روکش پارچه ای صورت محصولی است که بینی و دهان را میپوشاند. این محصول را میتوان با گرهها یا بندهایی به سر محکم کرد یا به سادگی آن را حول قسمت تحتانی صورت پیچید. آن را میتوان از جنسهای مختلفی ساخت، مانند پارچه پنبه ای، ابریشم یا کتان. پوشش پارچهای صورت میتواند بصورت کارخانهای، دستباف یا با استفاده از اقلام خانگی مانند روسری، تی شرت، سویشرت، یا حوله ساخته شود.

چرا پوشش صورت بپوشم؟

اطلاعات اخیر نشان میدهد که پوشاندن بینی و دهان میتواند سرعت شیوع کووید-19را کاهش دهد زیرا:•ممکن است بیماری افراد پیش از بروز علائم مسری باشد. ممکن است بیماری شما مسری باشد و از آن اطلاع نداشته باشید. اگر شما بینی و صورت خود را پوشانده باشید، این کار میتواند سرعت شیوع کووید-19را کاهش دهد.•ما هنگامی که صورت مان پوشیده باشد، کمتر آن را لمس میکنیم. لمس صورتمان پس از لمس چیزی که به کووید-19آلوده است، احتمال ابتلایتان به کووید-19را افزایش میده

Translate »