d8305806-f6ec-4fa5-b206-c0ba7e064e3c

من در سن ۵ سالگي كاراته را در سبك شوتوكان شروع كردم.

پدر من رييس سبك شوتوكان بین المللی (SKI) در ايران و دليل اصلي ورودمن به هنر رزمي بودند.
كمربند مشكي و دان ٢ شوتوكان را در سن ۱۸ سالگي گرفتم. كاراته زير بناي فيزيكي قوي اي به من داد و از همه مهمتر اصول ومفهوم ورزش كردن بصورت روتين رو به من آموخت.
ورزش كردن به هر نوع و فرمي بخشي نا جدا شدني از وجود من شد. همزمان باكاراته، اسكي و شنا، دو ورزش ديگري بودند كه بخش زيادي از زندگي من را پر ميکردند.
با وجود اينكه در كودكي فكر ميکردم كه ممكن است روزي قهرمان كاراته بشوم، ولي بعد از
ترک ایران برای تحصیل، تصميم گرفتم كهکاراته ا بصورت غير حرفه اي دنبال كنم. بعد از
رفتن من از ايران به اروپا بابت تحصيل، من با مدرسه پرانيك هيلينگ آشنا شدم وآشتانگا يوگا را در كنار مديتيشن شروع كردم. مدرسه ی پرانیک را تا مرحله مقدماتی آرهاتیک یوگا ادامه
دادم. بعد از آن به مدرسه آينگريوگا رفتم و يوگا به سبك آینگر رو ياد گرفتم. سپس۸ سال پیش به امريكا مهاجرت كردم و يوگایوينياسا را شروع كردم. پنج سال در سبك وينياسا بصورت
روتين تمرین كردم و بعد مدرک مربیگریام را گرفتم. الان تقريبا ٢ سال است كه در
لوسانجلس تدريس مي كنم. در جريان شروع كرونا من تدريس يوگا بصورت لایو و آنلاین را از طريق زوم شروع كردم و كانال يو توپ (الناز يوگا ۳۶۰ -Elnaz Yoga 360) را به دو زبان فارسي و اينگليسي راه اندازي كردم.

با وجود تمام وزشهای فيزيكیكه انجام ميدادم، من از سن ١٣ سالگي دچار سندروم روده
تحريك پذير (IBS) شدم. يوگا و مديتيشن دربهبودي من بسيار موثر بودند.
يوگا به عنوان ورزشي كه همراه با تنفس و تمركز انجام مي شود به مرور من را در مسير
سلامتي قرار داد. همچنين فلسفه ي يوگا به من كمك كرد تا بهتر خودم رو بشناسم و در جهت پاكسازي افكار و احساساتم قدم بردارم. یوگا تمرگز کردن در حین حرکت را به من اموخت.
پس از این بهبودی، یوگا و تدریس آن برای من به بزرگترین هدف زندگی تبديل شد. يوگا يك
روش زندگي مي باشد و هر كسي به اندازهاي كه مي خواهد مي تواند از آن بهره ببرد. یکی از دلایلی که پسوند کانال و اسم برندم را ٣٦٠ گذاشتم همین اشاره به چند جانبه بودن هنر یوگا و تاثیر آن بر روی ذهن و روانانسان همراه با فواید فیزیکی می باشد. در حال حاظر ویدیو های من روی قسمت فیزیکی تاکیید دارند ولی در فاز های بعدی مدیتیشین وفلسفه را هم به
کانالم اظافه میکنم. بر اساس یوگا رهایی واقعی از درون اتفاق می افتد. در قرنی که سلامت
روان (Mental Health) بسیار حایز اهمیت می باشد، من تاتیر مثبت تمرین
مداوم یوگا را روی افسردگی و وسواس بین شاگردانم دیده ام و می دانم که می تواناز یوگا به عنوان یک نوع تراپی متحرک استفاده کرد.
در حال حاضر ۳ روز در هفته بصورت روتین کلاس انلاین از طریق زوم برگزار میکنم. همچنین یک کورس ۵ هفته ای برای افرادی که زمان محدودی دارند و میخواهند در مدت کوتاه میزان زیادی از حرکات و تکنیکهای تنفسی رو یاد بگیرند تهیه کردم که اطلاعاتش روی وبساتم است. بعلاوه، کانال یوتیوبم شامل کلاس یوگا به دو زبان فارسی و اینگلیسی است که دوستان میتونن بصورت مجانی تمرین کنند. کانال رو با اسم elnaz yoga 360 پیدا میکنند. و برای اینکه با من در تماس باشند بهترین راه از طریق نیوزلتر وبسایتم است. در پایین صفحه اصلی میتوانند سابسکرایب کنند.

Translate »