پزشک زنی که بیش از 300 جراحی رایگان انجام داده است

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

پزشک زنی که بیش از 300 جراحی رایگان انجام داده است

خانم دکتر لعبت گرانپایه جراح و متخصص زنان به همراه یک گروه پزشکی 12 نفره با 54 هزار ویزیت و 300 جراحی رایگان برای نیازمندان رکورد دار پزشک فداکار و دلسوز بیماران نیازمندان در ایران است .

لعبت گرانپایه بانوی پزشک واقف و فداکار ایرانی است که امسال نامزد دریافت جایزه مردمی سال شده است چرا که او در قالب یک تیم پزشکی در ۵۴ هزار ویزیت و یک هزار و ۵۰۰ جراحی رایگان در مناطق محروم کشور شرکت کرده و خود بیش از ۳۰۰ جراحی را رایگان انجام داده است، زندگی این بانوی و مادر پزشک نیکوکار به واسطه فعالیت‌های خیرخواهانه‌ پر از نکته‌های ناب و جالبی است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

او میگوید ما از سال ۸۶ یک سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت زنان را راه اندازی کردیم تا به خانم ها در پیشگیری و درمان زودرس سرطان سینه اطلاع رسانی کنیم چرا که اولین عامل کشنده زنان سرطان پستان است و وقتی خانم‌ها اطلاع کافی داشته باشد در مراحل اولیه به پزشک مراجعه می‌کنند، اما در صورت بی اطلاعی اغلب بیماران در مراحل پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می کنند که فرصت مناسب درمان را از دست داده‌اند.

من تا کنون ۷۷ کارگاه آموزشی پیشگیری از سرطان سینه انجام برگزار کرده‌ام و در کنار آموزش ویزیت رایگان خانم‌ها را نیز انجام می دهیم و با همین روش شماری از مبتلایان به سرطان سینه را تشخیص داده‌ایم.

ما باید تلاش کنیم با افزایش آگاهی بخشی به خانم‌ها موارد مرگ و میر را کاهش دهیم چرا که ما نمی توانیم از افزایش سن خانم ها جلوگیری کنیم اما می توانیم با اطلاع رسانی کاری کنیم که بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود در بسیاری موارد حتی نیاز نیست که سینه را تخلیه یا شیمی درمانی کنیم که هزینه های بالایی برای خانم‌ها به دنبال دارد زیرا سرطان سینه موجب معلولیت جسمی، آسیب روانی و مشکلات اجتماعی می‌شود.

خانم دکتر لعبت گرانمایه میگوید ویزیت و عمل های جراحی برای نیازمندان در مناطق دورافتاده و درمان آنها لذتی برای من دارد که با هیچ چیزی عوض نمی کنم.

 

Translate »