باستان‌شناسان در بقایای شهر باستانی «پمپئی» ایتالیا لوازم یک «جادوگر» را پیدا کردند

باستان‌شناسان در بقایای شهر باستانی «پمپئی» ایتالیا لوازم یک «جادوگر» را پیدا کردند

گروهی از باستان‌شناسان در حفاری شهر پمپئی لوازمی مانند تکه های بلور، کهربا، مهره های شیشه ای، و تندیس های ریز را کشف کرده اند که گمان می رود این لوازم متعلق به یک به اصطلاح «جادوگر» بوده باشد و او در زمان گریختن از شهر به هنگام حادثه مشهور فوران آتشفشان وزوو، آن را جا گذاشته بود.

تارنمای «آرس‌تکنیکا» به نقل از یک بیانیه منتشره توسط تارنمای «اماکن پمپئی» (Pompeii Sites)، نوشته است که مدیر این گروه باستان‌شناسان می گوید این‌ها لوازمی بودند که یک زن در آن دوره با خود به همراه داشته و از اهمیت بسیار برخوردارند؛ چون داستان‌های زندگی شهروندان پمپئی در آن زمان را بازگو می کنند.

Smithsonian Magazine

@SmithsonianMag

Restorationists have cleaned up the objects and now historians and archaeologists are examining them to understand their meaning and significance.http://ow.ly/ZYTs50vxQKl 

A Sorceress’s Kit Was Discovered in the Ashes of Pompeii

The box of small trinkets was likely used to perform fertility and love rituals and to look for omens about birth and pregnancy

smithsonianmag.com

فوران کوه آتشفشان وزوو در ایتالیا شهر پمپئی را در سال ۷۹ میلادی زیر لایه‌ای از خاکستر و گل پوشاند و هزاران تن را مدفون کرد. از آن زمان تا به امروز شهر پمپئی در همان وضعیت باستانی مانده است.

شهری تاریخی پمپئی اکنون جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود و بررسی آن، اطلاعات زیادی را در مورد نحوه زندگی در آن دوره از تاریخ به مورخان ارائه می دهد.

Translate »